Samochody osobowe

Profesjonalny sprzęt diagnostyczny

Podstawowa diagnostyka

W rozsądnej cenie

Kategorie
Diagnoskopy
Serwisówki
Skanery ręczne
Interfejsy diagnostyczne
Diagnostyka na iOS / Android

Potrzebujesz pilnie narzędzi?

obsługujemy dotacje zakupy na raty oraz leasing!

Samochodowa diagnostyka komputerowa dla aut osobowych - narzędzia, sprzęt i urządzenia

Prowadzisz swoją własną stację kontroli pojazdów lub jesteś jej pracownikiem i szukasz odpowiednich urządzeń, które będą wspierały codzienną pracę? A może potrzebujesz dodatkowego sprzętu, który doposaży Twój warsztat mechaniczny? Koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą profesjonalnego sprzętu diagnostycznego, w której znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do przeprowadzania przeglądów samochodów osobowych, jak i ich weryfikacji pod wieloma innymi aspektami.

Kontrola i diagnostyka samochodów osobowych – oferta

W naszym sklepie internetowym znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do przeprowadzania szybkich, ale przede wszystkim wiarygodnych pomiarów i weryfikacji aut osobowych. W naszej ofercie znajdują się zarówno:

Diagnoskopy, czyli zestawy umożliwiające Ci podłączenie się do każdego komputera znajdującego się w kontrolowanym pojeździe.

Interfejsy diagnostyczne, pozwalające na wykonywanie diagnostyki samochodów, bez konieczności podłączania do nich kabli oraz przewodów.

Skanery ręczne, będące samodzielnymi urządzeniami, nie wymagającymi podpinania dodatkowych sprzętów i tym samym pozwalającymi w szybki i sprawdzony sposób na przeprowadzanie profesjonalnych kontroli.

Systemy diagnostyczne na iOS i Android, czyli oprogramowanie pozwalające na wykonywanie bardziej ogólnych kontroli, bez konieczności posiadania specjalistycznego sprzętu (wystarczy urządzenie mobilne - smartfon bądź tablet z systemem iOS lub Androidem).

Systemy diagnostyczne LPG, czyli oprogramowanie stworzone z myślą o pojazdach osobowych z wbudowaną instalacją gazową typu LPG.

Adaptery diagnostyczne, dzięki którym bez problemu można podłączyć się do dowolnego komputera samochodowego.

Diagnostyka auta osobowego – po co ją wykonywać?

Diagnostyka samochodowa, potocznie zwana przez wielu tzw. przeglądem auta, jest istotnym procesem, przez który musi przejść każdy pojazd dopuszczany do ruchu na terenie naszego kraju. Konieczność odbywania regularnych (corocznych) przeglądów jest bowiem nakładana przez nasze prawo i ma na celu ocenienie, czy dany pojazd może zostać w ogóle dopuszczony do ruchu drogowego.

Podczas takiej kontroli sprawdzane są najważniejsze aspekty związane z funkcjonowaniem danego pojazdu osobowego. Diagnosta za pomocą specjalistycznych urządzeń, systemów oraz oprogramowania diagnostycznego sprawdza bowiem:

  • Stan zawieszenia – czy amortyzatory pracują w odpowiednim zakresie, a co za tym idzie – czy wystarczająco tłumią nierówności i inne elementy, z którymi musi zmagać się samochód.
  • Stan hamulców - czy pracują tak jak powinny, tym samym pozwalając na skuteczne hamowanie pojazdu i odpowiednie skracanie samej drogi hamowania.
  • Spaliny w samochodzie – czy z silnikiem jest wszystko w porządku, a dostarczane do niego paliwo (benzyna, ropa czy gaz) są odpowiednio spalane.
  • Stan ogumienia – czy opony dysponują odpowiednią wysokością bieżnika, tym samym gwarantując wymaganą przyczepność do podłoża i dodatkowo wspierając skuteczne hamowanie.
  • Pracę kierownicy – czy pracuje płynnie i pozwala na wykonywanie bezpiecznych manewrów skrętu.
  • Ogólny stan całego pojazdu – w tym skrzyni biegów, pasów bezpieczeństwa, działania wszystkich świateł (mijania, dzienne, stop, długie, postojowe itp.) oraz innych elementów odpowiadających za bezpieczną i bezproblemową jazdę samochodem osobowym.

Sprawdzenie auta przed kupnem

Diagnostyka auta jest również aktywnie wykorzystywana na przykład podczas zakupu pojazdu. Wiele osób chce bowiem sprawdzić samochód, zanim podejmie ostateczną decyzję o jego zakupie. Tutaj z pomocą przychodzą zarówno programy diagnostyczne, jak i wprawne oko samego diagnosty, który może ocenić, czy auto jest faktycznie tak dobre, jak mówi sprzedawca.

W naszej ofercie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do przeprowadzania profesjonalnej diagnostyki pojazdów - zarówno podczas wymaganych kontroli, jak i okazyjnego sprawdzania ich przed zakupem.